ניתוח קטרקט והשתלת עדשות מתקדמות

עדשות מולטי- פוקאליות (עדשת הרסטור)

הבשורה המהפכנית בניתוחי קטרקט בשנים האחרונות, היא השתלת עדשות מולטי-פוקאליות, אשר מספקות יכולת ראייה הן לרחוק והן לקרוב. בדרך כלל בניתוח קטרקט מוחלפת העדשה הטבעית בעדשה מלאכותית בעלת מוקד אחד אשר מתקנת את הראייה או למרחק או לקרוב. אם מכוונים את המטופל לראייה ברורה למרחק, לאחר הניתוח הוא יזדקק למשקפי קריאה. אחד הפתרונות שננקטו כדי להתגבר על התלות במשקפיים היה לכוון את העין הדומיננטית לראייה ברורה למרחק ואת העין השנייה להשאיר קצרת רואי, כדי לאפשר ראייה לקרוב. אולם לא כל המטופלים מצליחים להסתגל לפער בין העיניים וראיית העומק נפגעת. לעומת זאת העדשות המולטי-פוקאליות מתוכננות לאפשר ראייה ברורה למרחק ולקרוב בכל עין ולהפחית את התלות במשקפיים לאחר הניתוח. עדשה זו תורמת לרמת שביעות רצון גבוהה בקרב המטופלים ולמינימום הפרעות ראיה. ייצור העדשה נעשה על סמך חישוב מדויק באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם. עדשה תוך-עינית היא תוצר איכותי של הטכנולוגיה המתקדמת ביותר והיא מהווה את הפתרון הטוב ביותר למבקשים לעבור ניתוח קטרקט ורוצים לשפר את איכות הראייה ואת איכות חייהם.

עדשות טוריות

למרות שקטרקט, קוצר ראייה או רוחק ראייה עשויים לבוא על פתרונם ע"י השתלת עדשה תוך-עינית רגילה חולים הסובלים במקביל גם מבעיה של אסטיגמציה (צילינדר), יזדקקו למשקפיים או לעדשות מגע. בנוסף הם עשויים להזדקק לפרוצדורות ניתוחיות נוספות. אסטיגמציה נגרמת בשל קימור לא שווה של הקרנית (או עדשת העין), כך שפני השטח של הקרנית נראה יותר כמו כדור רוגבי מאשר כדורגל. אסימטריה זו נקראת אסטיגמציה קרניתית הגורמת לראייה מטושטשת והפרעות ראייה, היות ושבירת קרני האור לא ממורכזת בנקודה ספציפית על הרשתית, כפי שקורה בראייה תקינה. האסטיגמציה הקרניתית ניתנת למדידה באמצעות אמצעי הדמיה שונים כגון מיפוי טופוגרפי של הקרנית המאפשר קבלת מידע בנוגע לסדירות או אי סדירות של כל חלקי הקרנית. הטכנולוגיה הטובה והמומלצת ביותר כיום לחולי קטרקט הסובלים גם מאסטיגמציה, היא השתלת עדשה TORIC IOL המאפשרת תיקון אסטיגמציה בצורה נוחה יותר למטופל, עם שעורי הצלחה גבוהים יותר. העדשה מפחיתה או מבטלת לחלוטין את האסטיגמציה הקרניתית ובמקביל מפצה על העדשה הטבעית שאינה קיימת עוד בעין. עדשה זו המבוססת על פלטפורמה ידועה ומוכרת מזה שנים רבות (מבחינת יציבות בעין, הידבקות לקופסית האחורית וחסימת קרני UV) מקנה לחולה ראייה למרחק וראייה משופרת עם פחות תלות במשקפיים.

עדשות מולטי- פוקאליות טוריות

.עדשות מולטי- פוקאליות טורית– שילוב של שני הסוגים המצויינים לעיל – כלומר עדשה תוך עינית מולטיפוקאלית המתקנת גם צילינגר קרניתי
דרכי טיפול בקטרקט
אנא השאירו פרטיכם ונחזור אליכם לייעוץ מקצועי ללא תשלום

 אני מעוניין לקבל עדכונים מעת לעת

פרטיכם נשלחו בהצלחה
יש למלא את כל הפרטים